8 Mart 2014 Cumartesi

Teyze kuzusuna bebek şekeri  Teyze olunurda boş durulurmu hiç. Neler yapsamla başlayan arayışlar. Kardeşimi nasıl mutlu etsemle devam eden tarayışlar :)
  Ben illaki bir şeye sahip olmak istiyorsam öncelikle kendim yapmaya çalışırım. Elimden gelebiliyorsa tabiki. Hem el emeğim karışmalı işin içine, hem de bana özgü olmalı. İşte bu düşünceler içerisinde, yeni bebişimizin bebek şekerleri benim elimden çıksın istedim. Öncelikle tasarladıktan sonra alışveriş kısmına başladım.
  Kavanozlar, tüller, kurdelalar, şekerler, kağıtlar ve kalemler alındı.


Ve çalışmalara başlandı. Beni biraz korkutsada, kolayca halloldu. Çok şükür. 29 cc  aldığım kavanozların kapağına yuvarlak kestiğim tülleri silikon tabancası ile yapıştırdım. Ortası biraz boş görününce, yapıştırırken boncukta koyuverdim. 


Keçeden yaptığım araba, salyangoz ve mantar figürlerinide kavonozun yanına yine silikon tabancası ile yapıştırdım.İnce beyaz kurdelayıda kavonozun boynunda kurdela yaptım. Son olarakta sarı, mavi ve yeşil renklerde aldığım badem şekerlerini kavonoza koydum. 3 adet şekeri kolaylıkla aldı kavanoz.


"Kardeşlerinizin yaptığı en güzel şey, yeğenlerinizdir" demişler ya. O en güzel şeylere değer. 
Sevgiyle..


4 yorum:

  1. ellerine sağlık.. blogculukta bu zaten, bana da özgün işler daha cazip geliyor.
    son zamanlarda her yerde herkeste aynı şeyleri görüyorum...

    YanıtlaSil
  2. Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
    çay makinesi

    YanıtlaSil